مدير مدير .

مدير

مسائل دخترانه از كتاب هاي درسي سر در مي آورد؟!

فرحناز مينايي پور مدير كل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه آموزش و پرورش گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ورود مفاهيم مربوط به دختران در كتاب‌هاي درسي اظهار كرد: چندي پيش آقاي حسيني (سرپرست آموزش و پرورش) از تحقيقي صحبت كردند كه ۱۰ سال پيش سهم كم دختران در مباحث مربوط به كتاب‌هاي درسي را نشان مي‌داد بنابراين تمهيداتي را براي بهبود شرايط در نظر گرفتيم.

آموزش نويسندگي

وي ادامه داد: البته اكنون شرايط تغيير كرده و كتاب‌هاي درسي هم با تحولاتي همراه بوده است درنتيجه سهم دختران در مباحث مربوط به كتب درسي با تغييراتي همراه بوده است.


بيشتر بخوانيد: بررسي علل ترك تحصيل دختران مناطق محروم/ پوشش ۶۰۰ مدرسه در طرح خواهرخواندهمينايي پور تصريح كرد: به سازمان پژوهش تحقيقي سفارش داديم تا ميزان توجه به دختران در كتاب‌هاي درسي بررسي شود و اكنون اين كار در مراحل آغازين قرار دارد.

مدير كل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش افزود: چنانچه در كتاب‌هاي درسي تعادل لازم براي مباحث مربوط به دختران و پسران وجود نداشته باشد تغييراتي را با همراهي سازمان پژوهش اعمال خواهيم كرد.

وي درباره تاثير ورود مفاهيم مربوط به دختران در كتاب‌هاي درسي اظهار كرد: در گذشته دروسي مانند تصميم كبري مطرح بود كه نشان مي‌داد يك شخصيت دختر اشتباه كرده است، اما در مقابل دهقان فداكار يك مرد بود كه كاري ارزشمند را به وي نسبت مي‌داد.

مينايي پور تصريح كرد: با توجه به اين شرايط نبايد در متون درسي تعاريف به گونه‌اي باشد كه جنسيت دختر ضعيف مطرح شود و در مقابل پسران جنسيت برتر باشند بر همين اساس بعد از اتمام پژوهش مذكور بايد مفاهيم مربوط به اين موضوع را با دقت بيشتري در كتاب‌هاي درسي اعمال كنيم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۰:۴۲ توسط:محمدرضا تيموري موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :