مدير مدير .

مدير

پليس بوشهر سارقان اينترنتي ۱۰۰۰ حساب بانكي را دستگير كرد

فرمانده انتظامي استان بوشهر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: افسران سايبري پليس فتا اين استان در تلاش مستمر و بررسي هاي علمي خود براي سالم سازي فضاي مجازي به كاركرد چند درگاه به ظاهر بانكي مشكوك شدند.

وي بيان كرد: آنان با بهره‌مندي از روش‌هاي تخصصي، دريافتند كه افرادي با هويت‌هاي پنهان و غير واقعي با ايجاد چند درگاه بانكي جعلي با ترغيب مردم براي  استفاده از اين درگاه‌ها، اقدام به كپي برداري از مشخصات كارت‌هاي بانكي هموطنان مي‌كنند.

محمدرضا تيموري

واعظي ادامه داد: اعضاي اين باند از اين طريق مشخصات بيش از يكهزار كارت بانكي در سراسر كشور را كپي و با انتقال موجودي حساب مالباختگان به حساب‌هاي خود يا خريدهاي اينترنتي از موجودي حساب مالباختگان اقدام به سرقت از آنها مي‌كردند.

وي اظهار داشت: با اقدامات عملياتي پليس هويت ۲ نفر از متهمان در استان بوشهر شناسايي و بلافاصله دستگير شدند كه در ادامه مشخص شد متهمان همدست سومي نيز دارند كه در خارج از كشور سكونت دارد كه تلاش لازم براي دستگيري وي در دست اقدام است.

واعظي يادآور شد: ميزان دقيق برداشت اين افراد از حساب هاي شهروندان در دست بررسي است.

وي افزود: برخي از كارت هاي بانكي كه  اطلاعات خصوصي آنها كپي شده داراي موجودي بيش از ۲۰ ميليون تومان بوده است.

واعظي بيان كرد: با اقدام بموقع پليس فتا تعدادي از سفارش هاي خريد لغو و هزينه پرداختي به حساب اصلي مالباخته عودت شد و بخشي از كالاهاي سفارش شده كه بيشتر  قطعات رايانه و تجهيزات جانبي ديجيتال بود با همكاري اداره پست به پليس فتا منتقل كه با هماهنگي قضايي در باره اين اقلام تعيين تكليف خواهد شد.

فرمانده انتظامي استان بوشهر گفت: هر ۲ متهم دستگير شده كه ۱۶سال دارند در منزل شخصي  به دور از چشم و نظارت والدين اقدامات مجرمانه خود را انجام مي‌دادند كه ضرورت دارد والدين بر فعاليت هاي فرزندان خود در فضاي مجازي نظارت هوشمندانه‌اي داشته و توصيه هاي پليس فتا را مدنظر قرار دهند.

منبع:ايرنا


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۹:۳۵ توسط:محمدرضا تيموري موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :