مدير مدير .

مدير

بازسازي واحدهاي آسيب‌ديده سيل در همدان ۴۵ درصد پيشرفت فيزيكي دارد

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ظفري عصر يكشنبه در آيين بهره‌برداري از فاز اول بهسازي روستاي كرك از توابع بخش گيان نهاوند كه با حضور معاون استاندار همدان، فرماندار و مسئولين شهرستان نهاوند برگزار شد، اظهار كرد: در هفته دولت ۱۹۲ پروژه آسفالت از محل اعتبارات قير سال ۹۵ افتتاح خواهد شد كه سهم شهرستان نهاوند از اين تعداد ۵ پروژه عمراني شامل جدول‌گذاري، زيرسازي و بهسازي روستايي نهاوند آماده بهره‌برداري است.

وي با اشاره به افتتاح ۱۴۴ واحد مسكوني در شهرستان نهاوند هم‌زمان با هفته دولت، تصريح كرد: به‌واسطه سيل فروردين‌ماه در بحث ساخت‌وساز و بهسازي واحدهاي قديمي در استان همدان عمليات عمراني خوبي انجام شده است.

نامه عاشقانه در سايت محمدرضا تيموري

مديركل بنياد مسكن استان همدان با اشاره به اينكه بعد از وقوع سيل بنياد مسكن استان همدان از ۲۱ هزار واحد مسكوني ارزيابي انجام داد، گفت: از اين تعداد ۱۵ هزار واحد بعد از بررسي كارشناسي خسارت ديده قلمداد شدند به طوري كه ۹ هزار واحد نيازمند احداث و ۶ هزار واحد نيازمند تعمير بودند كه عمليات عمراني آن‌ها آغاز شده است.

وي افزود: در اين راستا ۵۱۵ ميليارد تومان تسهيلات كم بهره و ۱۹۹ ميليارد تومان نيز كمك بلاعوض اختصاص‌يافته كه مرحله اول آن ابلاغ و مرحله دوم نيز در شرف ابلاغ و از اين مقدار ۲۵ درصد سهم شهرستان نهاوند است.

ظفري با اشاره به اينكه تاكنون ۸۵ درصد عمليات ديواركشي و ۴۷ درصد سقف اين واحدها احداث‌شده است، گفت: درمجموع متوسط بازسازي واحدهاي آسيب‌ديده استان همدان ۴۵ درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

وي با اشاره به آسفالت روستاي كرك گيان به طول يك هزار و ۲۰۰ متر گفت: اين پروژه بااعتباري بالغ‌بر ۵۹۰ ميليون تومان به بهره‌برداري رسيد.

منبع:خبرگزاري مهر


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۲:۰۰ توسط:محمدرضا تيموري موضوع:

پيشرفت ۶۰ درصدي طرح ساخت زيرگذر كوي نصر

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما؛ به نقل از پايگاه خبري معاونت فني و عمراني شهرداري تهران،صفا صبوري ديلمي معاون فني و عمراني شهرداري تهران گفت: حدود ۸۰ درصد از شمع‌هاي مورد نياز در اين طرح حفاري و بتن ريزي شده و بخش‌هاي قابل توجهي از دال بتني زيرگذر در محور اصلي بزرگراه شهيد چمران و همچنين ضلع غربي پروژه، آماده آرماتوربندي شده است. تخريب پي پايه‌هاي پل فلزي جمع آوري شده است و حفاري شمع‌هاي باقي مانده هم ادامه دارد.

محمدرضا تيموري

آقاي صبوري افزود: بتن ريزي بخش‌هاي در دست ساخت دال زيرگذر كوي نصر، به معناي فراهم شدن شرايط آغاز عمليات خاك برداري زير سقف اين سازه است و بزودي عمليات خاكبرداري رمپ غربي پروژه آغاز مي‌شود.
با بهره‌برداري از پروژه احداث زيرگذر كوي نصر، يك مسير زيرگذر با ۳ خط عبوري در هر يك از باند‌هاي شمالي و جنوبي، جريان عبور و مرور در اين تقاطع پر ترافيك را ساماندهي خواهد كرد.
همچنين نصب مجدد بخشي از قطعات پل فلزي كوي نصر در قالب پروژه احداث پل سبز زندگي، علاوه بر اينكه عبور از تقاطع بزرگراه‌هاي شهيد چمران و جلال آل احمد را براي عابران پياده تسهيل مي‌كند، ارتباط بلافصل خيابان‌هاي گيشا، شهرآرا، پاتريس لومومبا و كارگر را برقرار مي‌كند و باعث تقويت رويكرد پياده محوري و ايجاد فضاي مكث و گذران اوقات فراغت در اين نقطه پررفت و آمد مي‌شود.

منبع:خبرگزاري صداو سيما


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۴:۱۰ توسط:محمدرضا تيموري موضوع:

داستان بلند «يك روز سر فرصت» چاپ شد

به گزارش خبرنگار مهر، داستان بلند «يك روز سر فرصت» نوشته مهين بني‌طالبي دهكردي به‌تازگي توسط نشر پوينده منتشر و راهي بازار نشر شده است.

محمدرضا تيموري

مهين بني طالبي دهكردي داستان‌نويس شهركردي است كه پيش از اين ۳ كتاب داستاني «قاش»، «غربتي» و «از وقتي گم شد» را منتشر كرده است. او داستان «يك روز سر فرصت» را چند سال پيش نوشته و پاييز سال ۹۷ بازنويسي كرده است.

پيش از شروع متن داستان، اين جمله از توماس كارلايل فيلسوف انگليسي، ابتداي كتاب درج شده است: كار اصلي ما اين نيست كه ببينيم آن دورها چه چيز مبهمي به چشم ما مي‌خورد، بلكه وظيفه داريم ببينيم آنچه واضح و در دسترس ماست چيست.

در قسمتي از اين كتاب مي‌خوانيم:

همه بي‌هدف دور خود مي‌چرخيدند. چه دلهره‌اي سراسر خانه ايوانف را فرا گرفته بود. خودش براي اينكه ترديدي ايجاد نكند، طبق معمول هر روز به كافه رفت. بايد مي‌رفت سري مي‌زد. فهميد كه كافه را هم به هم ريخته‌اند. به شاگردش گفت كه مدتي مجبور است كافه را تعطيل كند تا سر و ساماني به آن بدهد. بايد عادي رفتار مي‌كرد و جواب كنجكاوي ديگران را مي‌داد. هيچ‌كس نبايد متوجه رفتنش مي‌شد. به همه مي‌گويد حالا كه سربازها كافه را به هم ريخته‌اند، بهتر مي‌بيند كه كمي به در و ديوارش رسيدگي كند. روي يك مقوا مي‌نويسد به علت برخي تعميرات به مدت يك ماه كافه تعطيل است و به ديوار مي‌آويزد. هرچه به دور و بر نگاه مي‌كند، جز دوربين عكاسي چيزي كم نشده است. نظمي نسبي به كافه مي‌دهد ولي براي به خانه رفتن عجله نمي‌كند. نمي‌خواهد ذره‌اي از روال عادي زندگي‌اش عدول كند. طبق معمول هميشه تا ساعت يازده شب در كافه مي‌ماند و در را باز مي‌گذارد. از تك و توك مشتريان پذيرايي مي‌كند. بعد پشت درها را مي‌گذارد و چراغ‌ها را خاموش مي‌كند و كافه را مي‌بندد.

الگا با خودش كلنجار مي‌رفت. نمي‌خواست همراه پدر و مادرش برود. حاضر نبود شرايط تازه را از دست بدهد. نادر عصر مثل هميشه نگران و دلواپس به خانه ايوانف آمد. همه در تكاپو بودند. از الگا پرسيد: «چي شده؟» الگا نتوانست خودداري كند. به گريه افتاد و گفت: «مي‌خواهيم به روسيه برگرديم. هيچكس نمي‌داند. بعد از رفتن ما ممكن است سراغ تو هم بيايند. تو بايد بگويي اصلاً از رفتن آنها بي‌خبرم و هيچ‌وقت نشنيدم كه آنها مي‌خواهند برگردند.»

منبع:خبرگزاري مهر


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۱:۵۴ توسط:محمدرضا تيموري موضوع: